Svatební výzva

Muzeum města Mnichovo Hradiště ve spolupráci s naším spolkem a dalšími partnery připravilo na rok 2023 Svatební výzvu

Prosíme všechny obyvatele města i okolních obcí, zda by se s muzeem podělili o svatební fotografie (své nebo svých předků), na kterých jsou svatby konané do roku 1990 v Mnichově Hradišti a okolí, případně takové, kdy jsou nevěsta a ženich z našeho regionu. Může jít o fotografii, kde je jen nevěsta s ženichem, můžete ale donést i fotku skupinovou anebo třeba fotku ze svatební hostiny.

Kam fotografie nosit?

V otevírací době do Městské knihovny v Turnovské ulici čp. 717 anebo do Muzea města Mnichovo Hradiště (ulice V Lipách čp. 148, budova zámku).

Fotografie můžete buď věnovat, nebo zapůjčit k oskenování. Pokud si nepřejete fotografie zveřejnit, můžete je poskytnout jen jako trvalou památku do archivu muzea.

Jaké informace k fotografiím organizátory potěší?

Budeme rádi, pokud nám spolu s fotkou řeknete i více informací, pokud je budete znát. Zajímalo by nás jméno a příjmení nevěsty za svobodna, její bydliště před svatbou, datum a místo jejího narození a její povolaní. To samé u ženicha.

Doplnit informací můžete ale mnohem více. Víte, jaké bylo datum svatby? Kde se konala? Kde byla svatební hostina? A kdo svatbu fotil? Je na fotografii více osob? Znáte jejich jména?

Přidat můžete i historku, příběh, zajímavost...

Svatby často bývají veselé a o zábavu není nouze. Potěší nás nějaká historka, zajímavost, příběh spojený s touto svatbou, ze které nám nesete fotky. A co víte o šatech nevěsty? Nechávala si je ušít u švadleny? U jaké? Anebo je koupila, měla je půjčené?

Pokud chcete blíže poznat život vašich předků či trvale uchovat památku na vlastní svatbu, otázky určitě stojí za zamyšlení i pro vás samotné.

Kdo na výzvě spolupracuje?

Na Svatební výzvě s muzeem kromě našeho spolku spolupracují Městská knihovna, Gymnázium Mnichovo Hradiště, Hana Vignerová – Příběh módy a web Mnichovohradistsko.cz.

Ve spolupráci s těmito organizacemi se ke svým fotografiím můžete dozvědět mnoho nových informací, například o vašich předcích nebo o historii nevěstiných šatů. Spolu s vámi mohou být doplněny a trvale zaznamenány i rodinné příběhy.

Jaké budou výstupy výzvy

Výsledkem výzvy bude několik akcí, které budou veřejnosti představeny nejen během letošního roku, ale hlavně v roce následujícím. Na některé akce se zřejmě přidají i další organizace.

Vytvořte si webové stránky zdarma!